Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngiltere’de bir hemşire 7 bebeği öldürmekten suçlu bulundu

İngiltere’nin Chester kentinde, hemşire Lucy Letby’nin 7 bebeği hava ve insülin enjekte ederek öldürdüğü belirtildi.

İngiltere'nin Chester kentinde, hemşire

İngiltere’nin Chester kentinde, hemşire Lucy Letby’nin 7 bebeği hava ve insülin enjekte ederek öldürdüğü belirtildi.

Countess of Chester Hastanesi’nde yeni doğan hemşireliği yapan Letby’nin, 2015-2016 yıllarında hastanede nöbet tuttuğu günlerde 5’i erkek, 2’si kız 7 bebeği öldürdüğü ortaya çıktı.

Savcı Pascale Jones, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Beraber çalıştığı insanlar, aralarında bir katil olduğunu bilmiyordu. Suçlarını gizlemek için elinden gelen her şeyi yaptı. Elinde süt gibi masum maddeler ya da insülin gibi ilaçlar ölümcül oluyordu.” diye konuştu.

Eski hemşireyle ilgili karar duruşması 21 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. Hemşirenin müebbet hapis cezası alması bekleniyor.

Chester’da bulunan hastanede 2011’de göreve başlayan Letby’nin 2015-2016 yıllarında nöbette olduğu günlerde bebek ölümlerinin artması üzerine 2016 sonunda hastaneye prematüre bebek yatışı durdurulmuş, 2017’de de soruşturma başlatılmıştı.

Letby’nin 2015’te hastanedeki diğer çalışanların endişelerini bildirmelerine rağmen aynı görevde 1 yıl daha çalışmaya devam ettiği, 2016’da ofis görevlerine verildiği ortaya çıkmıştı. (İLKHA)