Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS: Gazze’de Filistinli olmayan bir gücü istemiyoruz

HAMAS’ın Siyasi Büro Üyesi İzzet er-Rişk, olası bir ateşkes durumunda Gazze’de Filistinli olmayan bir gücün varlığını istemediklerini belirtti.

HAMAS'ın Siyasi Büro Üyesi

İslami Direniş Hareketi (HAMAS) liderlerinden İzzet Er-Rişk, HAMAS’ın Gazze’de olası bir ateşkesi izlemek üzere herhangi bir yabancı gücü reddettiğini yineleyerek, Hareket’in, Filistinli olmayan tarafların topraklarındaki varlığını kabul etmeyeceğini vurguladı.

Er-Rişk “Bazı haber sitelerinin, HAMAS’ın ateşkesi ve insani yardım dağıtımını izlemek üzere BM personelinin varlığını kabul ettiğine dair haberlerinin hiçbir dayanağı yoktur” dedi.

HAMAS’ın Gazze’de sadece BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) başta olmak üzere uluslararası yardım kuruluşlarının faaliyetlerini onayladığını ifade eden Rişk, “Eğer ateşkes konusunda anlaşmaya varılırsa, gözlemci unsurların değil, anlaşmaya garantör olacak ve işgalcinin buna bağlılığını garanti edecek devletlerin olması gerekir. Halkımız topraklarında Filistinli olmayan bir gücün varlığını reddediyor.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)