Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hamanei: Siyonist rejimi pişman edeceğiz

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, “Siyonist rejim kahramanlarımızın eliyle cezalandırılacaktır. Allah’ın izni ile onları işledikleri cinayetlerden dolayı pişman edeceğiz.” dedi.

İran İslam İnkılabı Rehberi

Siyonist rejime ait F-35 uçakları, dün Suriye’deki İran Konsolosluğu’nu 6 füze ile vurdu. Saldırıda, başkent Şam’daki İran’a ait büyükelçilik yerleşkesi içinde bulunan diplomatik temsilcilikteki İran Devrim Muhafızları Ordusu’ndan üst düzey iki komutanın da olduğu 13 kişi şehid edildi.

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, saldırıya ilişkin yazılı açıklama yayımladı.

Hamanei, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İslam aşığı Tümgeneral Muhammed Rıza Zahedi, silah arkadaşı Muhammed Hadi Hac Rehimi ile birlikte, gaspçı ve nefret dolu siyonist rejimin cinayeti sonucu şehit düştü. Allah’ın rahmeti bu aziz şehitlerin üzerine olsun. Zalim ve saldırgan rejimin liderlerine lanet olsun.

Şehitlerimiz uzun soluklu mücadelelerinin kabul nişanını, Allah katında almıştır. Şimdi evliya yanında Allah’ın nimetlerine konuşmaktadırlar.

Tümgeneral Rıza Zahedi, yıllardır savaş meydanlarında şehit olmayı bekliyordu. Onlar hiçbir şey kaybetmediler ve şehadetle karşılığını aldılar. Ama onları kaybetmenin acısı İran milleti için, özellikle onları tanıyanlar için ağırdır.

Siyonist rejim, kahramanlarımızın eliyle cezalandırılacaktır. Allah’ın izni ile onları yaptıkları bu tür cinayetlerden dolayı pişman edeceğiz.” (İLKHA)