Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HAMAS: Çocukların açlıktan ölmesi uluslararası toplumun görevini yerine getirmediğinin ilanıdır

HAMAS, Gazze’de 13 çocuğun açlık ve susuzluk nedeniyle ölmesinin, uluslararası toplumun ve BM’nin görevlerini yerine getirmediğinin ilanı olduğunu vurguladı.

HAMAS, Gazze'de 13 çocuğun

HAMAS, yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, Gazze şehri ve kuzey bölgelerde yaklaşık 13 çocuğun yetersiz beslenme ve açlık nedeniyle hayatını kaybettiğini aktardı.

Bu durumun, uluslararası toplumun ve Birleşmiş Milletler’in, çocukları açlıktan korumak konusunda üzerine düşen görevleri yerine getirmediğinin, insanlık ayıbı ve modern çağda tehlikeli bir emsal teşkil ettiğinin ilanı olduğunu vurgulayan HAMAS, şunları kaydetti:

“Birleşmiş Milletlere ve uluslararası yardım kuruluşlarına, Gazze Şeridi’ndeki çocukların ve sivillerin kurtarılması için acilen harekete geçme çağrımızı yineliyoruz.

Özellikle Gazze ve kuzey bölgelerde, uluslararası hukuk ve insani değerleri hiçe sayarak Filistin halkımıza soykırım ve etnik temizlik uygulayan cani siyonist işgalin emirlerine boyun eğilmemesi, artan kıtlık felaketini önlemek için gıda ve tıbbi yardımı mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak için çeşitli yollara gidilmesine çağırıyoruz.” (İLKHA)