Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazze’de saldırıların 186. gününde şehit ve yaralılar var

Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlenen işgal saldırılarında şehit ve yaralıların olduğu bildirildi.

Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine

Filistin medyasına göre Gazze’de saldırıların 186. gününde işgal uçakları ve topçularının Gazze Şeridi’nde birçok bölgeyi etkisi altına alan bombardımanında şehit ve yaralıların olduğu belirtildi.

İşgal savaş uçaklarının Gazze şehrinin güneydoğusundaki Zeytun mahallesinde iki evi bombaladığı, bunun sonucunda 2 kişinin şehit olduğu, onlarca kişinin yaralanmasına yol açtığı ifade edildi.

İşgal topçularının bombardımanı ile birlikte Şucaiye, Sabra, Tel El-Hava ve Şeyh Aclin mahallelerini bombaladığı aktarıldı.

Gazze’nin güneydoğusunda Selahaddin Yolu üzerinde bir grup Filistinliyi hedef alan İHA saldırısında bir kişi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı.

İşgal uçakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki bir evi, çeşitli bölgelere işgal topçusu bombardımanıyla aynı zamana denk gelen şekilde bombaladı.

Gazze Şeridi’nin ortasında, Deyr el-Balah kentinde yerinden edilmiş kişilerin yaşadığı bir okulun çevresini hedef alan işgal topçu bombardımanı sonucu 2 kişi şehit oldu, çok sayıda vatandaş da yaralandı. Siyonist savaş uçakları Nuseyrat’ın kuzeybatısındaki El-Zehra şehrinde binayı da bombaladı.

Güneyde ise Refah şehrinin doğusundaki El-Tanur mahallesinde bir eve düzenlenen bombalı saldırı sonucu 2 kişi şehit oldu, çok sayıda kişi de yaralandı.

İşgal kuvvetleri ayrıca, Refah kenti sahiline top mermileri ve ağır makineli tüfeklerle ateş açtı.

Bu arada Han Yunus’ta halk ve sağlık görevlileri, çoğu çürümüş yaklaşık 84 şehidin cenazesine ulaştı. Naaşların bir kısmı Ebu Yusuf El-Neccar Hastanesi’ne nakledilirken diğerleri ise halk tarafından defnedildi.

Gazze’de, işgal saldırısının başlangıcından bu yana şehit olanların sayısı 33 bin 200’ü, yaralıların sayısı ise 76 bini aştı. (İLKHA)