Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tüm Okul Müdürleri ve Öğretmenlerin Dikkatine

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüklerine MEB Genelgesi gönderildi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla 81 İl Milli Eğitim Müdürlüklerine MEB Genelgesi gönderildi

 

MEB , 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler konulu genelge Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN imzasıyla yayınladı.Yayınlanan Genelge 81 İl Milli eğitim Müdürlerine gönderildi.

Yayınlanan Genelgede Türkiye genelinde uygulamaların sağlanması amacıyla, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında yapılması gereken iş ve işlemler ile yıl içerisinde okullarda gerçekleştirilecek hususlarla ilgili açıklamaların yapılması ihtiyac duyulmuştur.

Genelgede uygulanması gereken kararlardan göze çarpanlar;

*Öğretmenlerin Meslekî Çalışmaları 04 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacaktır. Ancak, ilk atama ile göreve başlayan öğretmenlerimiz 1 Eylül 2023 tarihinde okullarında bulunacaktır

*Öğretmenlerin, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edilecektir.

*Okul kıyafetlerinde, okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere maddi külfet oluşturmamak için zaruret hâli dışında değişikliğe gidilmeyecektir.

Yayınlanan genelgede yeni eğitim öğretim yılı için okul kıyafeti kararı!

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılına ait alınacak yeni tedbirleri belirledi. Yayımlanan genelgeye göre, okul kıyafetlerinde, okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere maddi külfet oluşturmamak için zaruret hali dışında değişikliğe gidilmeyecek. Öğrencilerin okulda dersleri aksatacak şekilde cep telefonu kullanmamaları için önlemler alınacak. Diğer yandan sınıflara geçilmeden önce öğrencilere kültürfizik hareketleri de yaptırılacak.

 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzasıyla illere gönderilen genelgeye göre, Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda yeni eğitim ve öğretim yılı 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak. Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamındaki faaliyetler için il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak ve planlanan çalışmaların zamanında uygulanması sağlanacak.

 

Okul aile birlikleri kararıyla daha önceden belirlenen kıyafetler tercih edilecek ve velilere maddi külfet oluşturmamak için zaruret hali dışında değişikliğe gidilmeyecek.

CEP TELEFONU TEDBİRİ

Öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alınacak, okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine sebebiyet verecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanımından kaçınılacak.

Deprem bölgesindeki illerde görev yapan öğretmenlerin konaklamalarına yönelik valiliklerce alınan tedbirler eğitim öğretim yılı öncesinde tamamlanacak.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde eğitim öğretim hizmetlerinin aksamaması için bu bölgelerde görev yapan ve halihazırda çadır kent, konteyner kent, kamu kurum kuruluşlarına bağlı çeşitli pansiyon ve misafirhanelerde ikamet eden yönetici, öğretmen, memur ve diğer personelin görev yaptığı okul ve kurumlara erişimi taşıma yoluyla gerçekleştirilebilecek.

Afet bölgesindeki illerde resmi ve özel okullarda 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine yönelik öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla Bakanlık tarafından hazırlanan program, 11 Eylül-6 Ekim 2023 tarihleri arasında eğitim ve öğretim faaliyetleriyle beraber uygulanacak.

ÖZEL HABER- DİLARA ÖLMEZ