Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİYARBAKIR’DA ÖĞRENCİLERİ COŞTURAN KİTAP PROJESİ

Diyarbakır’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce merkez ve kırsaldaki öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla uygulanan  “Kitap Diyarbakır Projesi ” büyük ilgi görüyor.

Diyarbakır’da İl Milli Eğitim

 

Merkez Yenişehir İlçesi’ndeki  Başil İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte eğlenceli anlar geçiren öğrencilere , İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı tarafından  kitap ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı gelişiyor, zihinsel gelişimleri artıyor, aralarındaki dayanışma ve kaynaşma ruhu pekişiyor.

Diyarbakır’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ” Kitap Diyarbakır Projesi ” merkez ve kırsaldaki okullarda coşkuyla uygulanıyor.

Yenişehir Başil İlkokulu’nda gerçekleşen etkinlikte öğrenciler masal okudu, müzik resitali sundu,deney, gökyüzü gözlem ve bubble robot gibi çalışmalar gerçekleştirdi.

İlk kez böyle bir etkinliğe katılma imkanı bulduklarını aktaran öğrencilerin heyecanlı olması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Öğrencilere Kitap Ve Çeşitli Hediyeler Takdim Edildi

 

Etkinliği yerinde takip ederek öğrencilerin coşkuna ortak olan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı tarafından öğrencilere kitap, kırtasiye ürünleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Birbirinden farklı etkinliklerle eğlenceli anlar yaşayan öğrencilerin coşkusu izleyenleri büyüledi. Ortaya çıkan renkli görüntüler yürekleri ısıttı.