Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dicle’de çocuklar için etkinlik düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal ilçelerde düzenlediği “Mahallemde Şenlik Var” etkinliği Dicle ilçesinde yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal ilçelerde düzenlediği “Mahallemde Şenlik Var” etkinliği Dicle ilçesinde yapıldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın hazırladığı program kapsamında Dicle’de Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.

Programda, palyaço ve animasyon gösterileri ile futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, halat çekme, çuval yarışları, ip atlama, eğitsel ve eğlenceli parkur yarışmaları gibi sportif etkinlikler yer aldı.

Palyaçolarla keyif dolu bir gün geçiren öğrencilerin yüzleri palyaçolar tarafından boyandı.

Programda çocuklarla yakından ilgilenen Büyükşehir Belediyesi eğitmenleri, öğrencilere pamuk şekeri ikram etti.

Öğrencilerden Mehmet Müslümdağ, etkinliği çok beğendiğini belirterek “Bugünkü etkinlikte her şey çok güzel, çok hoşuma gitti. En sevdiğim etkinlik ise futbol, okçuluk ve basketbol oldu.” diye konuştu.

Öğrencilerden Münevver Akbulut ise şenlikteki tüm etkinliklere katıldığını ve çok eğlendiğini belirtti. Akbulut, “Voleybol, dart, basketbol, okçuluk çok iyiydi. Düzenleyen herkese çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal ilçelerinde düzenlediği “Mahallemde Şenlik Var” etkinliği, diğer ilçelerde de yapılacak.