Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti Diyarbakır eşbaşkan adaylarından teşekkür mesajı

Yerel seçim zaferinin ardından mesaj yayınlayan DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun, Diyarbakır halkına seçim sonuçları için teşekkür etti.

Yerel seçim zaferinin ardından

Eşbaşkanlar mesajda, “Amed halkına dün sandık başına giderek 8 yıllık kayyum sistemine muhteşem bir şekilde son verdiği için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adayları seçim zaferinin ardından yazılı açıklama yaptı.

 

DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan adaylarının “Kazanan kentlerimizdir!” başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Amed halkına dün sandık başına giderek 8 yıllık kayyum sistemine muhteşem bir şekilde son verdiği için teşekkür ediyoruz. Kürt halkı, kadınları ve gençleriyle, büyüklerimiz ve annelerimizle, sadece Amed’de değil, tüm kentlerimizde iradesini ortaya koyarak demokrasi mücadelemizde yeni bir sayfa açmıştır.

 

Amed’den Wan’a, Mêrdîn’e, Dêrsim’e, Îdir’a, Muş’a, Agirîye, Riha’nın ilçelerine ve kayyumlara son veren tüm kentlerimize selam olsun. Selam olsun baskının her türlüsüne karşı barış ve özgürlük talebini yükselten onurlu Kürt halkına!

 

Halkımızın bugün itibariyle bize verdiği eş başkanlık görevi her şeyden önce bizler için onurdur. Edip Solmazların, Terzi Fikrilerin açtığı yolda halk belediyeciliği yapmanın kutsal bayrağı bugün bize verilmiştir.

 

Bugünden itibaren hiçbir farklılık gözetmeden tüm Diyarbakır halkına, beş yıl boyunca hizmet edeceğiz. Bugünden itibaren kentin tüm kaynakları kent için kullanılacaktır. Bugünden itibaren soygun, hırsızlık, usulsüzlük, insan kayırma, rüşvet ve her türlü çıkar düzenine karşı, halkın katılımıyla halkın çıkarları için gece gündüz çalışacağız.”

Kaynak: AMİDA HABER