Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DBB’den Kızılay’a kan bağışı desteği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Kızılay’ın kan stoklarının azalması nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla kan bağışında bulundu.

Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerde görev yapan personeller ile birlikte Ceylan AVM önündeki Kızılay kan bağış noktasında kayıt formunu doldurdu ve bağış öncesi uygunluk testinden geçti.

Görevli doktorun onayının ardından Çiftçi ve Büyükşehir Belediyesi personeli kan bağışında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Çiftçi tüm vatandaşları Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet etti.

Çiftçi, şöyle konuştu:

“Kan hayat için en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Her insan hayatın belli döneminde kana ihtiyacı olabilir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın bilinçlenmesi, kan stoklarımızın yeterli hale gelmesi noktasında Kızılay’a destek olmak için Büyükşehir Belediyesi olarak kampanyaya biz de iştirak ediyoruz. Kızılay’ın kan stoklarının güçlendirilmesi noktasında yılda en az bir sefer kan vermek için tüm çalışanlarımızı ve vatandaşlarımızı kampanyaya katılmaya bekliyoruz. Bu şekilde bilinçle hareket ettiğimizde Türkiye’de ihtiyaç olduğunda kimse kan ihtiyacı hissetmeyecek. Bugün buraya gelen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi olarak Kızılay’ın kan stoklarının arttırılması noktasında destek olmaya devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ