Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akademi lise ve konukevi kız yurdu öğrencilerinden YKS başarısı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Akademi Liseler ve Konuk Evi Kız Yurdu’nda eğitim gören 12. Sınıf ve liselerden mezun öğrencilerden 1041 öğrenci üniversiteye yerleşme başarısı gösterdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki

Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı ücretsiz eğitim ve sosyal-kültürel faaliyetlere katılım sağlayan Akademi Liseler ve Konuk Evi Kız Yurdu’nda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrenciler, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına yoğun emek vererek hayallerindeki mesleğe bir adım daha yaklaştı.

Akademi Lise ve Konukevi Kız Yurdu’nda ücretsiz eğitim görerek sınava hazırlanan 1384 öğrenciden 1041 öğrenci hayallerindeki üniversiteyi kazandı.

Öğrencilerden 422’si lisans bölümlerine, 619 öğrenci ise ön lisans bölümlerine yerleşti, 343 öğrenci ise tercih vermeyip yeni eğitim-öğretim yılıyla beraber tekrar sınavlara hazırlanarak hedefledikleri meslek için yoğun bir tempoda ders çalışacak.

Öğrencilerden 11’i tıp, 6’sı hukuk, 11’i mimar ve mühendislik, 5’i diş hekimliği ve eczacılık, 27’si ilahiyat, 66’sı eğitim ve fen edebiyat, 34’ü fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik ve ebelik, 881’i ise diğer fakültelere yerleşti.