Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sokakta çocukların elektrik akımına kapıldığı direklere, dubalı önlem

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokakta oynayan biri 3, diğeri 8 yaşındaki 2 çocuk, aynı mahallede birer gün arayla 2 farklı demir elektrik direğine dokununca elektrik akımına kapıldı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde sokakta

Yaralanan çocuklar tedaviye alınırken, polis ekipleri duba ile çevirdiği elektrik direklerinde enerji şirketi ekipleri gelene kadar önlem aldı.

Olay, 23 Ağustos’ta Sur ilçesi Melik Ahmet Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta oynayan 3 yaşındaki M.T. Anzele Parkı yanındaki demir elektrik direğine, dün de 8 yaşındaki B.Y. Şeyh Yusuf Camisi’nin yanındaki demir elektrik direğine dokununca akıma kapıldı. Yaralanan çocuklar sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Dün ihbar üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, direklerin etrafına duba koyarak enerji şirketi yetkilileri gelene kadar önlem aldı. Dün enerji şirketi görevlileri mahalleye gelerek elektriği kesip arızayı giderdi.

Mahalleli, enerji şirketine durumu bildirdiklerini ama 2 gün boyunca görevlilerin gelmediğini ileri sürdü. Mahallenin Muhtarı Ali Kızgın, demir olan direklerde elektrik kaçağının olduğunu ve polis ekiplerinin olayın ardından dubalarla önlem aldığını belirterek, “Mahallemizde bulunan bazı demir direklerde elektrik kaçağı var. Anzele Parkı’nda 3 yaşındaki bir çocuğa elektrik çarptı ve çocuk halen hastanede yatıyor. 8 yaşındaki bir çocuğa da burada elektrik çarptı. 2 gündür vatandaşlar enerji şirketini arayıp direklerde elektrik kaçağı olduğunu söylemesine rağmen buraya hiç kimse gelmedi. Durumu emniyete ihbar ettik hemen geldi. Burası çocukların oynadığı sokak ve cami girişidir. Emniyet buraya gelip dubalı önlem aldı. İlla ki canımız mı yanacak?” dedi.

HABER MERKEZİ