Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’lı Taş Ailesi’nin dillere destan düğünü!

Diyarbakır Sebze ve Meyve Hali Kooperatif Başkanı Murat Taş’ın Kardeşi Şerif Taş, Sümeyra Özdemir ile düzenlenen görkemli bir düğün merasimi ile dünya evine girdi.

Diyarbakır Sebze ve Meyve

Diyarbakır’daki bir düğün salonunda düzenlenen yemekli düğün törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Diyarbakır İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Murat Sezgin, MHP İl ve İlçe Başkanları, Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin, DESOB Yönetim Kurulu üyeleri, Mersin Sebze ve Meyve Hali Dernek Başkanı Hüseyin Timurtaş, Polis Kantin Başkanı Burak Yazar, Bucaspor Başkanı Mehmet Sevinç, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Veysel Yiğit, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Baran İpekyüz, Zabıta Müdürü Suat Uğur, AK Parti Kurucu üyesi İhsan Koşan ile çok sayıda iş insanı ve yüzlerce davetliler katıldı.

Damadın abisi Kooperatif Başkanı Murat Taş, gece boyunca sergilediği misafirperverliğiyle, örnek bir ev sahipliği sergiledi. Konuklarını kapıda karşılayan ve masalarına kadar eşlik eden Taş, gecenin sonunda yine konukların kapıya kadar eşlik ederek, geleneksel konukseverliğimizin en güzel örneklerini sergiledi.

Unutulmaz anlara sahne olan gece boyunca, düğün salonunda yer kalmazken, sahneye alkışlar ve dolar yağmuru altında çıkan genç çiftin mutlulukları ise, görülmeye değerdi.

Keyifli saatlerin yaşandığı ve davetlilerin doyasıya eğlendiği düğün, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ederken, yaklaşık binin üzerinden davetli, bu mutlu geceye katılarak, çiftlerin mutluluğuna ortak oldu.

Gecenin davetlileri arasında yer alan Diyarbakır’ın ünlü sanatçısı Bedri Ayseli de genç çiftin onuruna çok sayıda türkü seslendirerek geceye renk kattı

Pasta kesme anında ise oldukça duygulu anlar yaşandı. Gelin ve damat pastalarını kesip, birbirlerine ikram ederken, konuklar da uzun süre gelin ve damat ile hatıra fotoğrafı çekti. Bu arada gelin ve damadın dansları ise, konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Çok sayıda buket ve çelengin gönderildiği düğün salonu, adeta çiçek bahçesine dönüşürken, gecenin sonunda oluşan takı kuyruğu ise, görülmeye değerdi.

Damadın Ağabeyi Murat Taş, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.