Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da 277 bin kök kenevir bitkisi ile 445 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlarda 277 bin kök kenevir bitkisi ile 39 toz ve 406’sı kubar olmak üzere toplam 445 kilogram esrar maddesi ele geçirilirken bir kişi gözaltına alındı.

DİYARBAKIR GAZETE- Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK ile uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasındaki bağı somut deliller ile ortaya koymak, saklanan uyuşturucu maddeleri ele geçirmek amacıyla Lice’nin Ziyaret, Kelvan, Güldiken ve Baharlar mahallelerine operasyon düzenlendi.

Lice’nin Ziyaret mahallesi kırsalında icra edilen operasyonda 6 ayrı noktada 7 bin kök kenevir bitkisi 41 kilogram kubar esrar maddesi; Kelvan mahallesinde ormanlık alan içerisinde, 38 kilogram kubar esrar maddesi; Güldiken ve Baharlar Mahallesi kırsalında ise 7 ayrı noktada 270 bin kök kenevir bitkisi, 39 kilogram toz esrar ve 327 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak kenevir bitkilerinden bir kök numune alınmasına müteakip yerinde imha edilirken olay ile ilgili şüpheli F.N. yakalanarak gözaltına alındı.

Kaynak: Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu