Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağlar’da huzur alanı; Diyala Parkı ve Gül Bahçesi

Yürüyüş parkurunda sabahın ilk

Yürüyüş parkurunda sabahın ilk ışıklarında başlayan hareketlilik gece geç saatlere kadar devam ederken, sunulan imkânlardan oldukça memnun kalan vatandaşlar ise “bunun gibi projeler şehrin her tarafı için gereklidir.” diyor.

 Bir yandan 30’dan fazla gül çeşidinin olduğu bölgenin en büyük Gül Bahçesi, diğer yandan Gül Bahçesi’ni tamamlayan ve Bağcılar Mahallesi’ni Şanlıurfa yoluna bağlayan Diyala Parkı.  Bir yandan koku ve renk cümbüşü oluşturan gül demetleri, diğer yandan gölgesiyle kavurucu sıcaklarda huzur veren ağaç türleri. Ve bütün bunları tamamlayan 940 metre uzunluğundaki ve 5 metre genişliğindeki yürüyüş parkuru. Sadece bu bölgedeki vatandaşlar için değil, günün her saatinde buraya akın eden her yaş grubundaki vatandaşlar için eşsiz bir dinlenme imkânı sunuyor.

Bağlar Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Bağcılar Mahallesi Yeni Hal bölgesindeki  çok amaçlı sosyal donatı projesi, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Diyarbakır’da vatandaşların nefes aldığı ve huzur bulduğu bir alan haline geldi.

VATANDAŞLAR HUZUR İÇERİSİNDE YÜRÜYÜŞ YAPIYOR

Sabah saatlerinde sağlıklı yaşam için spor ve yürüyüş yapan her yaştaki insanlardan, ailece gelip dinlenen vatandaşlara ve kavurucu sıcaklardan korunmak için burayı tercih eden yaşlılara kadar her kesimden insanı görmek mümkün. Bu tür projelerin şehrin her tarafında olmasını istediklerini belirten vatandaşlar, her mevsim için ideal bir huzur alanı olan burada huzur bulduklarını dile getirdiler. Sabah sporu yapan vatandaşlardan Mehmet-Ayşe Çelik çifti, “Bağlar Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten huzur veren bir yer olmuş. Burada hem spor yapıyoruz, hem ferahlıyoruz. Göz kamaştıran bir görüntüsü ve huzur veren bir yapısı var. Bunlar şehrin her tarafında olmalı. Diyarbakır bu güzelliklere layık” değerlendirmesinde bulundular.

“ÇOK ÖNEMLİ SOSYAL DONATI PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRDİK”

Göreve geldikleri tarihten bu yana ilçenin görünümünü değiştiren çok önemli yeşil kuşak projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Gül Bahçesi ve Diyala Parkı’nın da bunlardan biri olduğunu söyledi. Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın bu eserlerden memnun kalması, huzur bulması bizi de çok mutlu ediyor. Bu projelerin değeri en çok da bu sıcak yaz döneminde ortaya çıkıyor. Çok amaçlı olan bu parkımızın özellikleri herkesi cezbediyor.” dedi.

HABER MERKEZİ