Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Red ve inkar politikalarını yırtıp atan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır”

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen “yılın başarılı gazetecileri ödül töreninde ” Türkiye’de basın özgürlüğü olmadığını, gazetecilerin haksız yere cezaevine atıldığını öne süren,  hükümeti basına ve medyaya yönelik tutumunu dikta rejimine benzeten  YSP Diyarbakır Milletvekili Adalet Kaya’nın tepki çeken prorokol konuşmasındaki sözlerine cevap, programda bulunan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın’dan geldi.

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti tarafından

Ödül takdimi sırasında sahneye gelen AK Parti İl Başkanı Aydın, kendi dalında ödül alan basın mensubuna ödülünü takdim etmeden önce sunucudan mikrofonu talep etti.

Ak Parti İl Başkanı Aydın, “Bu topraklarda bugün 24 saat yayın yapan Kürtçe televizyonlar var ise, Kürtçe gazeteler ve Dergiler özgürce yayımlanabiliyorsa, bugün özgür ve demokrasiye uygun bir gazetecilik ve basın dünyası var ise bütün bunları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a borçluyuz. Geçmiş dönemlerin red inkar ve asimilasyon politikalarıyla mücadele etmiş ve bunları tarihin çöplüğüne atmış bugünkü Türkiye’nin mimarı sayın Cumhurbaşkanımızın Diyarbakır’daki temsilcisi olarak bu ödülü takdim ediyorum” şeklindeki konuşmasıyla YSP milletvekili Adalet Kaya’ya büyük tepki gösterdi.

Tepki konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı daha sonra ödül takdimini yapıp programdan ayrıldı.