Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Irak’ın kuzeyine yeni hava harekâtı düzenlendi

TSK tarafından Irak’ın kuzeyine düzenlenen hava harekâtında, Metina, Gara, Avaşin, Hakurk ve Kandil bölgelerinde 19 hedefin vurulduğu açıklandı.

TSK tarafından Irak'ın kuzeyine

TSK tarafından Irak’ın kuzeyine düzenlenen hava harekâtında, Metina, Gara, Avaşin, Hakurk ve Kandil bölgelerinde 19 hedefin vurulduğu açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı (TSK) harekatın detaylarını, “Bir gece ansızın” notuyla duyurdu.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla, Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Gara, Avaşin, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 25 Ekim 2023 saat 21.00’da hava harekatları icra edilmiş, icra edilen hava harekatlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 19 hedef imha edilmiştir.ÇOK SAYIDA TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİİcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekat sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.” (İLKHA)