Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dışişleri Bakanı Fidan: Gazze’de ramazan öncesi ateşkes arzusundayız

Antalya’da konuşan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Ramazan ayından önce ateşkese ulaşılması için çok büyük çaba var.” dedi.

Antalya'da konuşan Dışişleri Bakanı

Antalya Diplomasi Forumu’nda son gün oturumlarını değerlendiren Dışişleri Bakanı Fidan, ramazan ayından önce Gazze’de ateşkes olması için büyük bir çabanın olduğunu ve Gazze’ye insani yardımların ulaşmasının önemine dikkat çekti.

Foruma bu yıl 148 ülkeden 4 bin 700 kişi, 19 Devlet ve Hükümet başkanı, 2 Özel Yönetim Başkanı ile 52 Dışişleri Bakanı katıldığı bilgisini paylaşan Bakan Fidan, şu ifadeleri kullandı:

“Gazze’de devam eden zulmün sona erdirilmesi için atmamız gereken adımları konuştuk. Diplomasi kanalıyla dayanışma ve iş birliğinin her alanda artırılmasını istiyoruz. Ramazan ayından önce ateşkese ulaşılması için çok büyük çaba var. Açlığın kol gezdiği Gazze’ye insani yardımların ulaşması elzemdir. Birilerinin zilini bekleyerek Gazze’ye yardım ulaştırmak 2 milyon insanın yavaş ve sessiz ölümüne ortak olma manasına geliyor. Artık uluslararası toplumun yerleşik uygulamalarını bir kenara bırakıp tek taraflı adım atılması gerektiğini dile getirenler var bunu destekliyoruz.” (İLKHA)