Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Direnen ilçe başkanı ve yönetimine işten el çektirildi

Ak Parti’nin yerel seçimler öncesi ilçe başkanlarının yenilenmesi için başlattığı görevden alınmalara direnen Bismil ilçe Başkanı Veysel Yağmur ve ilçe yönetiminin tamamına işten el çektirildi.

Ak Parti’nin yerel seçimler

Ak Parti’nin yerel seçimler öncesi ilçe başkanlarının yenilenmesi için başlattığı görevden alınmalara direnen Bismil ilçe Başkanı Veysel Yağmur ve ilçe yönetiminin tamamına işten el çektirildi.

Ak Parti, Diyarbakır’da 6 ilçe başkanını değiştirmiş ve Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur’un da istifa etmesini ve Belediye başkan adaylığına başvurmasını istemişti. Ancak, Yağmur istifa etmekte direnerek görevinin başında olduğunu belirtmişti.

İLÇE YÖNETİMİNİN İSTİFALARI YÖNTEMİ DENENDİ

Bismil ilçe başkanı Veysel Yağmur, istifa etmeyince bu kez ilçe yönetiminin istifası ile başkanlığının düşürülmesi devreye konulmuş ancak, bu yöntemde de istenilen imzaya ulaşılamamıştı.

GENEL MERKEZDEN BİSMİL’E ZİYARET

Ak Parti Genel Merkezinden Ziver Özdemir ve Şükrü Erdinç’in Bismil ilçesine gidip istifa etmek istemeyen ilçe başkanı Veysel Yağmur ile görüşmüşlerdi. Görüşmeden sonuç alınamayınca yeni ilçe başkanı için başvuruların alındığı belirtildi.

İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN 20 KİŞİ BAŞVURMUŞTU

Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Bismil’de mevcut başkanı istifa etmemekte direnen Ak Parti ilçe başkanlığı için 20 kişi başvurdu.

MKYK ÜYESİNDEN YENİ GÖREVLENDİRME AÇIKLAMASI

Ak Parti MKYK üyesi Alaattin Parlak, 7 Eylül tarihinde sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Lice İlçe Başkanlığına Adem Kayaş, Kocaköy İlçe Başkanlığına Mehmet Uruç ve Bismil İlçe Başkanlığına ise Muzaffer Cengiz Özaydın’ın atandığını belirtti. Parlak’ın bu paylaşımı ile Bismil ilçe Başkanı Yağmur’un görevden alındığı duyuruldu.

YENİ BAŞKAN ATANDI AMA YAĞMUR GÖREVİNİ DEVAM ETTİRDİ

Yağmur’un görevden alındığı ile ilgili MKYK üyesinin paylaşımına rağmen Yağmur görevine devam etti. Bismil ilçe başkanlığını kullanan Veysel Yağmur, görevinin başında olduğunu belirterek bu süreçte  HÜDAPAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’yı ağırladı.

“İLÇE BAŞKANI YÖNETİM ASİL VE YEDEKLERİ İŞTEN EL ÇEKTİRİLDİ”

Yaşanan bu süreçte sessiz kalan Ak Parti Diyarbakır il başkanlığından dün bir açıklama yapıldı. Ak Parti Diyarbakır il başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Parti Tüzüğünün 59. Maddesi delaletiyle ve 58/3 maddesi gereğince, Merkez Karar Yönetim Kurulumuzun (MKYK) 22.09.2023 tarih 303 sayılı kararı ile Bismil İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri işten el çektirilmiştir” denildi.