Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hekim Adayları “Önlük Giydirme ve Yemin Töreni” ile mesleğe ilk adımlarını attı

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Önlük Giydirme ve Yemin Töreni” gerçekleştirildi. Törende, hekimliğe ilk adımlarını atan Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri, aileleri önünde beyaz önlüklerini giymenin heyecanını ve gururunu yaşadı.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ata Akıl, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı tören, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı.

Öğrencilerin, hekimlik yolunda ilk adımı attıklarını belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cahfer Güloğlu, hekimlik mesleğinin önemine değinerek öğrencilere mesleki konuda öğütlerde bulundu.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ise “Sizler de bugün aynı gurur ve heyecanla bir ömür boyu devam edecek hekimlik yolculuğunuzun ilk adımı olan beyaz önlüklerinizi giyeceksiniz. Ülkemizin en büyük zenginliği, güvenç ve gurur kaynağı siz değerli gençlerimizsiniz. Bu bilinç ile gerek iş hayatınızda gerek çalışmalarınızda ülkenize, milletinize ve hedeflerinize bağlığınızı asla kaybetmeyiniz bilginizi artırmanızı, ufkunuzu geniş tutmanızı ve hayallerinizi gerçekleştirecek çalışmaları yürütmenizi arzu ediyorum” dedi.

Program Tıp Fakültesi öğrencilerine beyaz önlüklerin giydirilmesi, “Beyaz Önlük Andı”nın okutulması ile önlük giyme töreni son buldu.