Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siyonist rejimin Gazze’ye saldırılarında 20’nci gün

Abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren siyonist işgal rejimi, gece boyunca kenti yoğun şekilde bombalamayı sürdürdü.

Abluka altındaki Gazze'ye yönelik

Abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını sürdüren siyonist işgal rejimi, gece boyunca kenti yoğun şekilde bombalamayı sürdürdü.

Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları 20’nci gününde devam ediyor.

Savaş uçakları ve topçu atışları, eşzamanlı olarak kentin çeşitli bölgelerini hedef aldı.

Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde, el-Astal Ailesi’nin evine düzenlenen hava saldırısında 18 kişi şehid oldu.

Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Lahya bölgesinde er-Ran, kentin orta kesimlerinde Nafak caddesinde Ebu Hasira ve Abdullatif ailelerine ait binalara düzenlenen saldırılarda da çok sayıda şehid ve yaralı olduğu belirtildi.

Gazze’deki Kemal Hastanesi yakınında bulunan Rezzan gökdeleni, Deyr Belah bölgesinde bulunan Aksa Şehitleri Hastanesi yakınında bir ev de savaş uçakları tarafından hedef alındı.

Zevayde bölgesine yönelik saldırı sonucu büyük yıkımın yanı sıra şehid ve yaralıların olduğu ifade edildi.

Şifa Hastanesinin Müdürü, bir binanın vurulmasının ardından kendilerine 50 cenazenin ulaştığını açıkladı.

Siyonist işgal rejimi sözde ordusu, Lübnan’dan, işgal altındaki topraklara yönelik “karadan havaya” fırlatılan bir füzeyi düşürdüklerini duyurdu.

El Cezire, muhabiri Vail El Dehduh’un evine işgal rejimi tarafından düzenlenen bombalı saldırıda eşi, kızı ve oğlunun da aralarında bulunduğu bazı aile fertlerinin şehid edilmesini kınadı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı başlattığı geniş kapsamlı “Aksa Tufanı” operasyonundan bu yana öldürülen işgalci sözde asker sayısı 309’a yükseldi.

Siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin, Kudüs ve Batı Şeria’da gerçekleştirdiği baskınlarda 20 Filistinliyi esir aldığı belirtildi.

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, Gazze halkının kuyu suyu içmeye başladığını, bunun da beraberinde ciddi sağlık sorunları getirdiğini kaydetti. (İLKHA)