Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenci yurdunda asansör kazası: 1 öğrenci öldü

Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda arızalanan asansörün düşmesi sonucu 1 öğrenci hayatını kaybetti.

Aydın'da bulunan KYK Güzelhisar

Olay, dün akşam saatlerinde KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, öğrencilerin bindiği asansör birinci kattayken henüz kapı kapanmadan kaymaya başladı. Olayla bir öğrencinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yaşanan kazayla ilgili açıklama yapan Aydın Valisi Yakup Canbolat, 16 kişinin bindiğini, asansörün, birinci kattayken henüz kapı kapanmadan kaymaya başladığını belirtti. Canbolat, bu sırada asansördeki öğrencilerden birinin panik halinde dışarı çıkmak isterken arada sıkışarak vefat ettiğini söyledi.

Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Tüm ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül’de bakımı yapılmış. Ama biz her halükârda Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.” dedi. (İLKHA)