Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kırmızı ve gri kategoride aranan 2 PKK elemanı yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak ve Diyarbakır’da 2 PKK elemanının yakalandığını açıkladı. Yakalanan örgüt elemanlarından birinin kırmızı, diğerinin ise gri kategoride aranması bulunan kililer olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya, “Şırnak ve Diyarbakır’da; 1′ kırmızı, 1’i gri kategoride olmak üzere 2 terörist etkisiz hale getirildi” dedi.

Yerlikaya, yakalanan PKK elemanlarının 9️ güvenlik görevlisinin hayatını kaybetmesine, 21 güvenlik görevlisinin de yaralanması olaylarına katıldıkları tespit edildiğin ifade etti.

Bakan Yerlikaya, “Şırnak’ta düzenlenen operasyonda arananlar listesinin kırmızı kategorisinde kaydı bulunan sözde Botan sorumlusu ve aynı zamanda Gabar Eyalet Sorumlusu olarak faaliyet yürüten Ercan Serhat (K) Reis Gültüran adlı terörist çıkan çatışmada silahı ile birlikte sağ olarak yakalanmıştır.

Teröristin Şırnak ilinde 2016-2022 yılları arasında, 7 güvenlik görevlisinin şehit edildiği ve 20 güvenlik görevlisinin yaralandığı 7 eylemin talimatını verdiği tespit edildi.” dedi.

Yerlikaya, Diyarbakır’da yapılan operasyonlarda ise arananlar listesi gri kategoride aranma kaydı bulunan Agit Berxwedan (K) Habib Karakoç’un ‘etkisiz hale getirildi’ğini açıkladı.

Yakalanan PKK elemanının Diyarbakır ve Muş’ta 2012-2022 yılları arasında, 2 güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği ve bir güvenlik görevlisinin yaralandığı 6 eyleme katıldığının tespit edildiği kaydedildi. (İLKHA) 

ŞIRNAK VE DİYARBAKIR’DA ;
🟥 1️⃣’İ KIRMIZI,
⬜️ 1️⃣’İ GRİ
KATEGORİDE OLMAK ÜZERE
2️⃣ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ❗️

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI❗️

TERÖRİSTLERİN 9️⃣ GÜVENLİK GÖREVLİMİZİN ŞEHİT EDİLMESİ,
2️⃣1️⃣ GÜVENLİK GÖREVLİMİZİN YARALANMASI OLAYLARINA KATILDIKLARI… pic.twitter.com/Nb9b6TLF2F

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) September 25, 2023