Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kasımiye Millet Ormanı, Artuklu Belediyesine devredildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlanan ve pilot il olarak Mardin’de 45.89 hektar alanda yapımı tamamlanan Kasımiye Millet Ormanı, Artuklu Belediyesine devredildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

‘81 il 81 Millet Ormanı’ projesinin pilot ili seçilen Mardin’de, Mardin Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Saraçoğlu mahallesinde belirlenen bölgede yapımına hızlıca başlandı.

Orman Genel Müdürlüğünce verilen 24,5 Milyon TL ödenek doğrultusunda, 45.89 hektar alanda Kasımiye Millet Ormanında sosyal, kültürel, sportif ve rekreatif fonksiyonlar halkın hizmetine sunulacak.

Millet ormanında, yapay gölet, ibadethane, ahşap köprü, yürüyüş ve koşu yolu, seyir terası, araç yolları, otopark, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, yöresel ürün satış stantları, barbekü ve kamp alanları, çeşmeler ile bulaşık yıkama ünitesi bulunuyor.

Yapımı tamamlanan Kasımiye Millet Ormanı, düzenlenen protokol ile Artuklu Belediyesine devredildi.

Törende konuşma yapan Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2021 yılında her ile bir millet ormanının kurulacağını açıklamasının ardından Mardin ilimiz pilot il seçildi. Bugün itibarıyla Mardin Kasımiye Millet Ormanı’nda çalışmalarımızı bitirmiş olduk. Bundan sonra Artuklu Belediyemiz ile bu süreci yürüteceğiz. Buranın işletilmesi, halka sunulması ve bakım işlemlerinin yapılabilmesi için protokol imzaladık. Bu tesisin, Mardin’imize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

“Kısa bir sürede halkımızın kullanımına sunacağız”

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede de, konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün itibari ile devrini aldığımız Mardin Kasımiye Millet Ormanı’nı çok yakın bir zamanda halka açacağız inşallah. Ufak tefek yapılması gereken bazı düzenlemeleri yaptıktan hemen sonra kullanıma kısa bir sürede halkımızın kullanımına sunacağız. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Devir Teslim Protokolü imzalandıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi. (İLKHA)