Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırılara Türkiye’den kınama

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’da Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırıları en güçlü şekilde lanetlediğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’da Türkiye’nin

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’nın Lahey kentinde aralarında Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği’nin de bulunduğu İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi bazı ülkelerin Büyükelçilikleri önünde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık saldırıları en güçlü şekilde kınadığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Dinimizi ve inananlarını küçük düşürmeye çalışmak amaçlı bu provokatif saldırıların, Avrupa ülkelerinde göz yumuldukça giderek yayılmasını ve ifade özgürlüğü kisvesi altında bu nefret eylemlerine izin verilmesini kınıyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından da dini nefret ve uluslararası hukukun ihlali olarak kabul edilen bu provokasyonlara karşı, saldırıların yapıldığı ülkeler tarafından artık etkili tedbirler alınmalıdır.

Bu saldırılar karşısında girişimlerde bulunduğumuz Hollanda makamlarını olayın failine yönelik gerekli işlemleri yapmaya ve bu menfur hadiselerin tekrarlanmaması için önlem almaya çağırıyoruz.

Türkiye bu hastalıklı ve nefret temelli zihniyetle mücadelesini her türlü platformda kararlılıkla sürdürecektir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)