Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fahrettin Altun: israil Gazze’deki sivillere terör taktiği uyguluyor

İletişim Başkanı Fahrettin Altun,”Son iki haftadır yaşanan olaylar, sorunun kaynağının, israilin Filistin topraklarında devam eden işgali olduğunu ve bunun artık göz ardı edilemeyeceğini gösterdi.” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun,"Son

İletişim Başkanı Fahrettin Altun,”Son iki haftadır yaşanan olaylar, sorunun kaynağının, israilin Filistin topraklarında devam eden işgali olduğunu ve bunun artık göz ardı edilemeyeceğini gösterdi.” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından İngilizce açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünya, sadece 7 Ekim’de israil şehirlerine yönelik saldırıyı değil, israilin Gazze’de sivillere yönelik gelişigüzel saldırılarını ve bugüne kadar 6 binden fazla sivilin ölümüne de tanık oldu. Hiçbir insani yardıma izin verilmeden milyonlarca sivilin kuşatılması insanlık dışı ve barbarcadır.

israil hükümetine her gün işledikleri suçlar konusunda aklını başına toplamasını tavsiye ediyoruz. Çatışmanın kaynağının devam eden işgal olduğu gerçeğiyle yüzleşmesi gerekiyor.

Tüm dünya Gazze’deki katliamlara ve dehşete tanık olurken israilin uluslararası kamuoyunu şekillendirmesi artık mümkün değil. Halkla ilişkiler kampanyaları, uluslararası hukuka bakılmaksızın sivillerin öldürülmesindeki vahşeti örtbas edemez.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a saldırmanın israile hiçbir faydası yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan çatışma zamanlarında her zaman gerilimi düşürme ve barış çağrısında bulundu. Hiçbir zaman uydurma bahanelerle masum sivilleri hedef almayı haklı görenlere seslenmekten çekinmedi.

Bir kez daha acil ateşkes ve tutuklu değişimi için müzakere yapılması çağrısında bulunuyoruz. Gazze’ye uluslararası insani yardımın girmesine izin verilmelidir.

Son iki haftadır yaşanan olaylar, sorunun kaynağının israilin Filistin topraklarında devam eden işgali olduğunu ve bunun artık göz ardı edilemeyeceğini gösterdi. Uluslararası toplum israili mevcut yaklaşımından caydırmalı ve anlaşmazlığın iki devletli çözüm yoluyla nihai çözümü için baskı yapmalıdır.” (İLKHA)