Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakanlıktan öğrenciler için iki ücretsiz uygulama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, okul ve sınav başarıyı artıracak iki uygulamayı halk kütüphanelerinde ücretsiz olarak öğrencilerle buluşturduklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı

Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili gençler; size güzel bir haberim var.” dedi ve şunları ekledi:

“Okul ve sınav başarınızı artıracak iki uygulamayı halk kütüphanelerimizde ücretsiz olarak sizinle buluşturuyoruz. Kişiye özel üniversite hazırlık çözümü olan Raunt akıllı çalışma sistemi size yapay zeka destekli kişiye özel çalışma programı sunacak. Hızlıgo ile de okuma hızınızı iki kata kadar artırabileceksiniz. Üniversite hayallerine ulaşmak isteyen YKS adayı gençlerimizi, okuma hızlarını artırarak zamandan tasarruf etmek isteyenleri, derslerinde başarılı olmak isteyen lise öğrencilerimizi, konforlu bir çalışma ortamı sunan kütüphanelerimize bekliyoruz.”

Öte yandan Bakanlıktan, iki uygulama hakkında yapılan bilgilendirmeye göre halk kütüphanelerinde erişime açılacak olan Raunt’a kullanıcılar ‘www.raunt.com/halk-kutuphanesi’, Hızlıgo’ya da ‘www.vitaminegitim.com/ortaokul/halk-kutuphanesi.jsp’ adresi üzerinden öncelikle kayıt yaptıracak. Kayıt sonrasında da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı halk kütüphanelerinin internet ağlarına bağlanılarak sadece kütüphane içerisinde bu iki üründen ücretsiz olarak yararlanılabilecek. (İLKHA)