Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afganistan’da inşa edilen Susa Camii’nin açılışı gerçekleştirildi

Hayırseverler aracılığı ile Umut Kervanı Vakfı tarafından Afganistan İslam Emirliği’nde inşa edilen Susa Camii’nin, organize edilen bir program ile açılışı gerçekleştirildi.

Hayırseverler aracılığı ile Umut

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Umut Kervanı Vakfı tarafından hayırseverlerin bağışları ile inşa edilen Susa Camii açıldı.

Umut Kervanı tarafından Kabil’de inşa edilen Susa Cami açıldı

Afganistan İslam Emirliği Emr-i Bil Ma’ruf Nehy-i Anil Münker Bakanlığı’nın bahçesinde inşa edilen ve özellikle bakanlık çalışanlarının ibadet edeceği Susa Camii ibadethane olmanın yanında bir okul ve eğitim yuvası olarak faaliyet yürütecek.

Avlusu ile birlikte aynı anda 500 kişinin ibadet yapabildiği caminin açılışı öncesi Kur’an tilaveti okundu.

Programda bir konuşma yapan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran camilerin inşasıyla ilgili Hazreti Peygamber’in hadisini hatırlattı.

Kurtalan, “Bugün burada Susa Camii’nin açılışını yapacağız inşallah. Burada çok değerli misafirlerimiz var, cami cemaatimiz var. İnşallah Türkiye’deki hayırseverlerimizin bir sadaka-i cariye olarak göndermiş oldukları bağışları ile burada çok güzel bir cami inşa ettik. Hazreti Peygamber (Aleyhisselatu Vesselam) bir hadisinde, ‘Kim Allah için bir ev inşa ederse bir camii inşa ederse Allah da cennette onun için bir ev inşa eder’ buyurmaktadır. Bu güzel temennilerle tüm hayırseverlerimizin bağışları ile burada Susa Camii’nin inşallah açılışını yapacağız. Burada ibadetin yanında dersler de işlenmektedir.” ifadelerini kullandı.

Kurtaran’ın konuşmasının ardından yapılan dua ve kurdele kesimi ile cami hizmete açıldı.

Açılışa, Umut Kervanı Vakfı yetkilileri yanı sıra Emr-i Bil Ma’ruf Nehy-i Anil Münker Bakan Yardımcısı Seyyid Ahmet Şehid Ğell ve çok sayıda Afganistanlı katılım gösterdi.(İLKHA)