Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güney Kore ile Suudi Arabistan arasında 2,4 milyar dolarlık gaz tesisi anlaşması

Güney Kore’nin Hyundai Mühendislik-İnşaat şirketi ile Suudi Arabistan petrol şirketi Saudi Aramco, El-Cafura gaz sahasına gaz işleme tesisi inşası için 2,4 milyar dolarlık anlaşmaya varıldı.

Güney Kore'nin Hyundai Mühendislik-İnşaat

Anlaşma, 2 ülkenin inşaat alanındaki işbirliğinin 50’nci yılı münasebetiyle başkent Riyad’da düzenlenen Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un katıldığı törende imzalandı.

Yoon, tören sonrası konuşmasında, teknolojik değişimler ve çağın talepleri doğrultusunda iki ülkenin altyapı ve ekonomik işbirliklerini derinleştirmesi gerektiğini kaydetti.

Güney Kore’nin internet portal operatörü Naver, Suudi Arabistan’ın Belediye ve Köy İşleri ve İskan Bakanlığı ile Riyad ve Mekke’de dahil olmak üzere 5 şehirde kentsel planlama, yönetim hizmetleri ile sel tahmini hizmetleri sağlamak üzere 100 milyon dolar değerinde anlaşma imzaladı.

Aramco , ülkenin doğusundaki El-Cafura gaz sahasının Orta Doğu’daki en büyük sıvı bakımından zengin kaya gazı yatağı olduğunu ve tahmini 200 trilyon standart kübik fit doğal gaz içerdiğini belirtmişti. (İLKHA)