Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşgalci rejimin baskısıyla BM Genel Sekreteri Guterres geri adım attı

Dünyanın sessiz kaldığı İşgalci rejiminin soykırımına bir nebze de olsa tepki verdiği sanılan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres’ten geri adım geldi. 

Dünyanın sessiz kaldığı İşgalci rejiminin

Dünyanın sessiz kaldığı İşgalci rejiminin soykırımına bir nebze de olsa tepki verdiği sanılan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres’ten geri adım geldi.

Guterres, dün BM Güvenlik Konseyi’nde, HAMAS tarafından gerçekleştirilen saldırıların ‘sebepsiz’ gerçekleşmediğini kabul etmesine yönelik sözlerine düzeltme yapmak zorunda kaldı.

Guterres, sözlerinin ‘bazıları tarafından yanlış yorumlanması karşısında şoke olduğunu’ söyledi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, “Sanki HAMAS’ın terör eylemlerini meşrulaştırıyormuşum gibi algılandı ama bu yanlış. Tam tersi oldu.” dedi.

“Hiçbir şey sivillerin kasıtlı olarak öldürülmesini, yaralanmasını ve kaçırılmasını ya da sivil hedeflere roket fırlatılmasını haklı gösteremez.” diyen Guterres, “Gerçekten de Filistin halkının sıkıntılarından bahsettim. Bunu yaparken de açıkça ifade ettim, aynen aktarıyorum. Ancak Filistin halkının sıkıntıları HAMAS’ın korkunç saldırılarını haklı gösteremez’.

Hatırlanacağı üzere BM Genel Sekreteri Guterres’in dün yaptığı açıklamanın ardından işgal rejimi, Guterres’i kınayarak istifaya zorlamıştı. (İLKHA)