Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdoğan: HAMAS, topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren mücahidler grubudur

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “HAMAS bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur.” dedi.

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “HAMAS bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur.” dedi.

Siyonist işgal rejiminin ablukaya aldığı Gazze’de gerçekleştirdiği katliamlara da değinen Erdoğan, işgal rejimiyle görüşmeyi iptal ettiklerini söyledi.

Filistin davasına sahip çıkacaklarını belirten Erdoğan, “Filistin davamıza sahip çıkacağız. 7 Ekim’den bu yana krizin daha da büyümemesi için elimizden geleni yaptık, yapıyoruz. 8 uçak dolusu tıbbi yardım gönderdik. İsrail’in devlet yerine, örgüt gibi hareket etmesini asla tasvip etmedik, etmeyeceğiz. Saldırılarda ölenlerin neredeyse yarısı çocuklar. Dünyada sadece çocukları öldürmek için sokakları ateşe boğan bu insanlık dışı eylemi sürdüren bir devlet veya ordu bulamazsınız.” ifadesini kullandı.

İşgal rejimine seslenen Erdoğan, “Şimdi buradan israil’e sesleniyorum. Ey İsrail! Sen bir örgüt olabilirsin, çünkü batının sana borcu çok. Ama Türkiye’nin sana borcu yok. Batı HAMAS’ı bir terör örgütü olarak görüyor. HAMAS bir terör örgütü değil, topraklarını korumaya çalışan bir kurtuluş bir mücahitler grubudur.” diye konuştu.

Açıklamasının devamında Erdoğan, “Ben hayatımda bir kere bu Netanyahu denilen adamın elini sıktım. Tabi iyi niyetimiz vardı suiistimal ettiler. İsrail’e gitme projemiz vardı iptal ettik. İyi niyetimizi suiistimal ettiler. İsrail çocukları öldürüyor, çocukların öldürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Çünkü biz insanlıktan nasibimizi aldık. İsrail’in Gazze’ye saldırıları hem katilliğe hem akıl hastalığına delalet eden bir haldir. Lafa gelince demokratlığı, çoğulculuğu kimseye bırakmayanların faşist yüzlerini ibretle izliyoruz. Gazze için kalbimizle, dilimizle, elimizle yapılması gereken neyse yapacağız. Duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.” dedi. (İLKHA)